-16
-14°
-19°
Warszawa
Środa, 01
Czwartek -14° -20°
Piątek -16° -20°
Sobota -15° -17°
Niedziela -13° -16°
Poniedzialek -11° -14°
Wtorek -9° -12°

ABC postępowania z panelami.

 

Użytkowanie paneli

Panele laminowane i drewniane są w dużej mierze odporne na wgniecenia i zarysowania, ale nie są niezniszczalne. Warto zatem maksymalnie przedłużyć ich żywotność stosując następujące zalecenia, które często też bywają narzuconymi gwarancyjnymi wymogami producentów paneli:wycieraczka


1 . Podłogę, zwłaszcza w korytarzach, narażoną na piasek i bród nanoszony z dworu należy zabezpieczyć poprzez położenie przy wejściu dywanu lub wycieraczki. Będzie to miejsce na osadzanie się nieczystości z butów chroniące jednocześnie podłogę przed zarysowaniami.

2. Pod nóżki mebli, krzeseł i foteli należy podkleić kawałki filcu. Będą chronić podłogę przed zarysowaniami podczas przesuwania i użytkowania mebli. Wiele firm produkuje filc o gotowych kształtach, który po wyjęciu z opakowania jest gotowy do użycia. W przypadku gdy nie znajdziemy  odpowiednich rozmiarów podkładów filcowych, można skorzystać z filcowego arkusza przeznaczonego do wycinania.

filc 1 filc 2 filc 3

3. W miejscach narażonych na większe zużycie takich jak przestrzeń pod krzesłem biurowym na kółkach, zaleca się używanie dywaników lub mat ochronnych.

 

Czyszczenie paneli

Przy codziennym użytkowaniu i niewielkich zabrudzeniach zaleca się czyszczenie na sucho za pomocą odkurzacza wyposażonego w  specjalną końcówkę do paneli lub suchych ścierek elektrostatycznych, które przyciągają brud i kurz. Dodatkowo w celu uzyskania lepszego efektu można rozprowadzić środek pielęgnujący do paneli wedle zaleceń producenta.

W przypadku intensywnego użytkowania i silnych zabrudzeń należy użyć płynu do czyszczenia paneli rozrobionego z wodą. Należy jednak pamiętać żeby ścierka była dobrze wyżęta. Powstałe kałuże należy niezwłocznie wytrzeć. Niektórzy producenci paneli zalecają również po myciu na mokro wycieranie do sucha.

zestaw qs